Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Tertemiz, şirkten uzak bir islamın anlasılması için yola çıktık.Kolay olan islam dinini zorlaştırmadan, teferruata boğmadan, insanlara elimizden geldiğince sunmak istiyoruz. Bu yolda Rabbimizin bize yardım ettiği kadar yürümek, gücümüz tükendiği zamanda yürüyenlere destek vermek istiyoruz inşaAllah.
Her konuda aynı düşünmeye insanların birbirlerini zorlamasına, en ufak fikir ayriliğinda da müslümanların birbirlerinden uzaklaşmasına, ayrılmasına gönlümüz razı olmuyor.

Buradan herkese seslenmek istiyoruz ;
Ne olur Allah için islama hizmet verelim, dünyalık herhangi bir çıkarı Yüce Allah ın dininin önüne geçirmeyelim, geçirmemek için elimizden ne geliyorsa yapalım.
Ne nefsimizin, ne cemaatimizin, ne sevdiklerimizin, ne toplumumuzun Allah rızasının, Allah ın dininin önüne geçmesine izin vermeyelim, hep birlikte Rabbimizin rızasını arayalım.

Dişarıda, evimizde, iş yerimizde ve çevremizde o kadar çok islamdan uzak ve islama o kadar çok ihtiyaç duyan ama bunu dile getiremeyen insan var ki, işte bunlara islamı götürelim, anlamaları için çabalayalım, kolay olduğunu gösterelim zorlaştırmayalım, güvendirelim kandırmayalım, 
sevdirelim nefret ettirmeyelim bunları yaparken de islamı eğip bükmeyelim.

Işte bizde elimizden geldiğince bu minval üzere bir şeyler yapmak istedik, bundan dolayı bu sayfada da hizmet etmek için çalışmaya karar verdik.Ustalardan, alimlerden, düşünürlerden, fikir adamlarından yardım istedik, cevap verenlerin hepsi olumlu cevap verdi, inşaAllah Rabbimiz bu yaptıklarının ecrini onlara kat kat fazlasıyla verir. 
Diğer bazı üstadlardan henüz bir cevap alamadık. Belki mazeretlerinden dolayı bizlere cevap veremediler, ileride inşaAllah onlarda
bizlere yazılarıyla yardım edeceklerdir. Öyle umuyor, öyle Dua ediyoruz.

Işte derdimiz ; Ahiret harici, dünyalık bir çıkar gözetmeden bir şekilde dinimize ve müslüman kardeşlere bir şekilde hizmet etmek.

Biz kimizin kısa tarifi; Allah ın rızasını kazanmaya çalışan müslüman kardeşleriniziz dersek belki  de yanlış söylemiş olmayız.

Hepinizin  Yüce, pek Yüce  Rabbimize emanet olmanızı diliyoruz.

Selametle.